The Minister

Dr. Abdusalam Omer

 

Abdisalamomer1
31.05.1982-31.10.1982
01.11.1982-28.02.1983
01.03.1983-22.10.1985
22.10.1985-31.08.1988
31.08.1988-17.09.1990
17.09.1990-30.07.1991
30.07.1991-31.08.1992
31.08.1992-02.09.1996
02.09.1996-15.09.2000
15.09.2000-01.07.2002
01.07.2002-15.01.2007
24.01.2007-21.08.2009
21.08.2009
28.08.2015